Witamy

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z wyjątkową kolekcją tapet, dzięki której Państwo również zapragniecie...


nadać swojemu wnętrzu niepowtarzalny charakter i wymarzony nastrój...


Tworzenie wnętrz klasycznych, stylowych, nowoczesnych, o unikatowym klimacie...


i wyrafinowanym pięknie to nasza pasja, którą chcielibyśmy zarazić także Państwa.

Klejenie fototapet


Podczas klejenia przydatny będzie stół do tapetowania.
Przed przyklejeniem fototapety należy rozwinąć wszystkie jej części (bryty) i sprawdzić, czy nie posiadają widocznych wad, skaz (odbarwień, deformacji, różnicy w rozmiarach poszczególnych elementów, lub niezgodności motywu graficznego na ich łączeniach)

Za pomocą pionu (nić plus ciężarek) wykreślamy linię krawędzi fototapety
Do klejenia fototapet należy stosować typowy klej do tapet papierowych lub oryginalny załączony z fototapetą. Klej należy rozpuścić w 2 l letniej wody (powoli wsypując i mieszając) pół godziny przed klejeniem o ile instrukcja producenta nie wskazuje inaczej.
Do nakładania kleju używamy pędzla lub szczotki. Smarujemy energicznie klejem, tak by maksymalnie skrócić czas namakania tapet. Należy utrzymać jednakowy czas namakania każdego brytu. Nie składać posmarowanych elementów tak jak to ma miejsce przy standardowych tapetach.
Zbyt długie namakanie fototapety może zmienić wymiar poszczególnych elementów nawet o kilka centymetrów i powodować rozrywanie się fototapety w trakcie nakładania na ścianę.

Pierwszy górny bryt przyłożyć dokładnie do narysowanej linii. Od dokładności wykonania tego kroku zależy właściwe (poziome) przyklejenie fototapety. Dociskamy przez chwilę, aż klej zacznie wiązać.
Do dociśnięcia tapety używać wałka do tapet lub wałka futrzanego do emulsji. Nie należy tego robić szmatą. Usuwamy pęcherze powietrza z góry na dół i od środka do brzegów. Następne bryty należy kleić na zakładkę ok. (2-3 mm) tak żeby wzór się zgrał.
Łączenia dociskamy również wałkiem do tapet. Ze względu na przedstawiony wzór tapety pamiętamy o precyzyjnym łączeniu.
Nadmiar fototapety odcinamy nożem, a nadwyżkę kleju niezwłocznie usuwamy delikatnie operując wilgotną szmatką.

Uwaga!

Fototapetę należy dociskać od środka do krawędzi w celu wyeliminowania tworząch się bąbli powietrznych, Jeśli powstały małe pęcherze powietrzne pod klejoną fototapetą to powinny one zniknąć po wyschnięciu tapety.
Arkusze fototapety powinny być klejone od okna w stronę głębi pomieszczenia by zakładki na brytach tapety nie były widoczne. Jeśli będą widoczne miejsca połączeń poszczególnych brytów to znaczy że przyklejono bryty bez "zakładek" lub klejono na "zakładkę" przesuwając się w stronę okna (połączenia rzucają wtedy cień).

Zapraszamy
Od pon. do pt.
w godz. 9.00 - 20.00
w sob. w godz. 9.00 - 15.00

Świat Kolorów © 2012

Nowoczesne Tapety... i nie tylko!

Zadzwoń tel. 12 647 18 28