Witamy

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z wyjątkową kolekcją tapet, dzięki której Państwo również zapragniecie...


nadać swojemu wnętrzu niepowtarzalny charakter i wymarzony nastrój...


Tworzenie wnętrz klasycznych, stylowych, nowoczesnych, o unikatowym klimacie...


i wyrafinowanym pięknie to nasza pasja, którą chcielibyśmy zarazić także Państwa.

Klejenie tapet na podłożu papierowym

Klej należy rozrobić w letniej wodzie, w proporcjiach podanych na opakowaniu, powoli wsypując go do wody i równocześnie mieszając. Rozrobiony klej należy odstawić na czas wyznaczony w instrukcji kleju, a następnie ponownie wymieszać.

Przytnij odpowiednią ilość brytów, na długość odpowiadającą wysokości pomieszczenia z zapasem ok 2 cm na krzywizny ścian. Tapetując tapetę ze wzorem zwróć uwagę na przesunięcie wzoru, które podane jest na etykiecie tapety. Najłatwiej będzie dopasować wzór kolejnego brytu przykładając go do poprzedniego.

Rozpocznij klejenie. Klej należy rozprowadzić równomiernie na spodniej warstwie tapety za pomocą pędzla, zwracając szczególną uwagę na pozmarowanie krawędzi każdego pasa tapety. Ilość nakładanego kleju dopasowujemy do chłonności tapety. Pokryte klejem bryty muszą nasiąknąć, dlatego należy je złożyć klejem do środka, a następnie odłożyć na około 5-10 minut. Czas nasiąkania jest określony na etykiecie tapety i powinien być taki sam dla wszystkich brytów. Klejąc tapety papierowe, należy znacznie skrócić czas nasiąkania aby uniknąć ich przemoczenia i roztargania.

Przyklejanie tapety rozpocznij od góry. Złożony wcześniej bryt rozłóż z jednej strony i trzymając go za jego górne rogi przyłóż do ściany wzdłuż wyznaczonego pionu, rozwiń dolną część brytu tapety i starannie przyłóż ją do ściany. Górna krawędź brytu musi dolegać do sufitu lub wyznaczonej górnej wysokości, do której będziesz przyklejał tapetę, a jeden z boków brytu do linii wyznaczającej pion. Przy pomocy szczotki do tapetowania lub gumowego wałka do tapet lub miękkiej szmatki należy docisnąć tapetę do ściany wykonując ruchy „w jodełkę” tzn. zaczynając od góry i środka brytu przesuwając się stopniowo ku dołowi i na boki wyciśnij pęcherze powietrza. Drobne pęcherzyki mogą pozostać, w trakcie wysychania znikną same. Duże i trudne do usunięcia (szczególnie na nierównych ścianach) pęcherze można usunąć poprzez delikatne nacięcie tapety ostrym nożem i wyciśnięcie. Brzegi tapety w miarę potrzeby można dodatkowo podkleić. Kolejne bryty przyklejaj kładąc je obok siebie na styk tak, aby nie powstawała szczelina między nimi, a wzór był starannie dopasowany. Po ułożeniu każdego pasa tapety odetnij nadmiar ostrym nożem. Najwygodniej, krawędzie przy suficie i podłodze dociąć przy pomocy specjalnej wyprofilowanej listwy do przycinania brzegów.

UWAGA! Należy pamiętać o usunięciu nadmiaru kleju wycierając go wilgotną ścierką lub gąbką. Jeżeli na łączeniach tapet pozostanie klej, to po jego wyschnięciu powstanie ślad, który sprawi, że złącza poszczególnych brytów będą widoczne. 

Zapraszamy
Od pon. do pt.
w godz. 9.00 - 20.00
w sob. w godz. 9.00 - 15.00

Świat Kolorów © 2012

Nowoczesne Tapety... i nie tylko!

Zadzwoń tel. 12 647 18 28